top of page

 

Poslední léta se vracím anebo spíše navazuji na své oblíbené vášně ještě z dětství.
V adolescentním věku jsem objevila sílu léčivých rostlin, učila se sbírat bylinky od své babičky, která vyrostla
v Karpatech, a tak vše léčila pouze bylinami. Kniha bylinkářky Marie Treben "Zdraví z boží lékárny" se mi stala na několik let mou biblí, dle které jsem začala vyrábět své první tinktury a Janův olej. Když mi bylo 12 nebo 13 let jsem hlásila, že až budu jednou stará, budu bába bylinkářka – kořenářka a na to mi můj otec odpověděl, „na to přeci nemusíš být stará“.  Už od útlého dětství jsem utvářela své první "dětské holčičí kapely", půjčovala si doprovodné hudební nástroje z maminčiny práce, protože doma jsem měla "pouze" piano, na které jsem léta hrála, kytaru a flétnu.
Ve 13ti letech jsem vedla skupinu holek, které jsem učila svou vlastní taneční choreografii.
Můj třídní mi tehdy zařizoval Sokolovnu nebo školní tělocvičnu, abych měla prostor.

Bylo neskutečné, jakou jsem měla podporu.

 

 

 

948D7C85-F5B0-4384-9C45-F69C29E35EFC_1_201_a.heic
420FBF6A-B3B8-42F0-858D-D740055E4490_edi

Hotelová škola v Mariánských Lázních mě přivedla mimo jiné hlouběji ke studiu výživy a potravin a věnovat se 3 cizím jazykům najednou. Jazyky mě nasměrovaly dále, a tak po pracovních zkušenostech v ČR
a Německu, jsem se vrátila zpět do školy ke studiu Filologie, Filozofické fakulty ZČU, abych pronikla
do jazykovědných tajů francouzského a německého jazyka, seznámila se se španělštinou a přiblížila se tak více lidem a kulturám. Následovalo studium Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a nezapomenutelný čas na Sorbonne v mé milované Paříži ve formaci Master 2 de recherche.

Po studiích jsem hodně cestovala v pracovní i osobní rovině a plnila si své touhy a sny**

Věřila jsem, že budu brzy pracovat ve frankofonním světě, ale osud mě přivedl do Istanbulu, kam jsem se přestěhovala za svým mužem a učila se alespoň základy jazyka tureckého a poznávala zase naprosto jiný svět a nádherné a rozmanité vůně Orientu. V Čechách jsem opustila svou práci a otevřela se novým možnostem neznáma. Časem jsem pracovala zase pro Česko a připojila k tomu milovanou Francii a lítala mezi Prahou, Paříží a Istanbulem. Měla jsem totiž bláznivý nápad, že mi chybí na českém trhu můj oblíbený francouzský Topicrem z dob mých studií ve Francii. A tak jsem přivedla tuto dermokosmetiku na český trh
a pár let se jí intenzivně věnovala, aby přišla do povědomí nejdříve odborné veřejnosti, lékáren a následně také konečných zákazníků. Mnoha lidem jsem tak pomohla se cítit lépe ve své kůži a na zázračný Topicrem CICA, ideální mimochodem v každé lékárničce, mi přistávají recenze dodneška.

Po nešťastném prvním těhotenství jsme se vrátili zpět do Čech, a poté co jsem si ubrala břemena a práci, tak mě čekalo mé druhé těhotenství, tentokrát dvojité požehnání od vesmíru. Asi tři dny mi trvalo si zpracovat tuto informaci, že já čekám dvojčátka, jak zvládne moje tělo, moje děloha vyživit dvě děti najednou. Vzpomněla jsem si na jedno staré moudro, že se před člověka nepostaví nic, co by nezvládnul. Tak jsem novou životní výzvu s pokorou a vděčností přijala a vydala na svou další cestu - jak se stát vědomou tvůrkyní nových životů
a využít tak vše, co jsem se doposud naučila a načerpala. Aplikovala jsem a aplikuji na této své cestě získané zkušenosti a znalosti z oblasti zdravé a funkční výživy, ayurvédy, bylin, aromaterapie, jógy, meditace, manter, tai-chi, taoismu, buddhismu, doplněné cennými radami z oblasti Tradiční čínské medicíny od mé drahé sestřenice Petry Benderski, vývoji dětí a dětské psychologie od mé maminky ze své praxe, která se dětem věnovala celý život ve své profesi a celoživotně se v tomto směru vzdělávala. Dále jsem se inspirovala přístupy rodičů v Belgii či ve Francii, kde jsem strávila své letní pobyty u několika rodin a též celou řadou inspirativních knih a odborných serverů.

7B118F3F-C0CC-4FCB-BF75-7865EFC802F0_1_201_a.heic

Mateřství jakožto obrovský dar mi kromě mých úžasných dětí dalo také silné uvědomění, že nadešel čas se zkusit věnovat více tomu, co je ve větším souladu s mým vnitřním nastavením a mou přirozeností. A tak jsem se rozhodla více žít a dělat to, co má hlubší smysl a je mému srdci tolik blízké. Způsob jak pomáhat sobě, své rodině, ale i ostatním. Více žít jógu, meditaci, poskytovat různé terapie a své dary s vděčností dále rozvíjet,  sdílet a předávat dále a objevovat nové poznatky a světy.

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page